Parafia pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny we Włoszczowie.

Dodany przez dnia 5 grudnia 2011

Parafie w naszym kraju to temat bardzo szeroki, ponieważ jak wiadomo, jest ich bardzo dużo. Jedną z nich jest parafia Włoszczowa – usytuowana na terenie powiatu włoszczowskiego w województwie świętokrzyskim. Jest to parafia posiadająca dosyć złożoną historię, w szczególności jeżeli chodzi o sam budynek. Otóż o powstaniu tej parafii nie można znaleźć zbytnio wielu informacji, jednakże okres jej powstania szacuje się na początki wieku XIV. Ówczesny drewniany kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła upamiętniony został figurą św. Floriana, która obecnie w tamtym miejscu widnieje. W XVII wybudowana została nowa świątynia murowana, jednakże po jakimś czasie rozebrano ją. Budowa nowej świątynia trwała długo, a powstanie nowej parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny szacuje się na 1643 rok. Widniej w niej obraz NMP, który to według parafin posiada zbawienny wpływ na wiernych i ich prośby. Na chwilę obecną parafia Włoszczowa cieszy się liczebnością około siedmiu tysięcy parafian, pochodzących oczywiście nie tylko z terenu Włoszczowy ale i okolicznych mniejszych miejscowości. Parafia Włoszczowa jest naprawdę warta osobistego przekonania się o tym, że wiara w życiu każdego człowieka jest naprawdę ważna.